top of page

ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ В ЗДО

Багато батьків не раз стикалися з проблемою отримання місця для своїх дітей в ЗДО. Тепер для них створено можливість поставити свою дитину в чергу, не виходячи з дому на сайті https://reg.isuo.org. Для цього необхідно заповнити форму у розділі «Мої заявки» на даному сайті. Далі можна відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги. Крім того, є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність, про черги в дошкільні установи, дізнатися всю необхідну інформацію про всі дитячі садки обраного регіону.

Шановні батьки, на сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у відділі освіти адміністрації району (за місцем проживання) дитини, що потребує місце в дошкільному навчальному закладі. Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один дошкільний навчальний заклад. При необхідності, обраний ЗДО можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості. Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи у відділі освіти (в дошкільному навчальному закладі) з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів або доданим скан-копіям, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.


Увага! Всі поля заявки необхідно заповнювати! Особливо, контактні данні, щоб з Вами було можливо зв"язатися!

Перед початком роботи ознайомтесь з інструкцією по електронній реєстрації для батьків.

Сайт створено на базі Інформаційної Системи Управління Освітою України - ІСУО: www.isuo.org

 

 

Право напершочергове зарахування до закладів дошкільної освіти (відповідно до Положення про ЗДО- https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#Text) мають діти, які:

1) проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);

2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

3) є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

4) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

5) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

6) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

7) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

8) мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Після зарахування до державного (комунального) закладу дошкільної освіти дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

 

                                    ПРИЙНЯТТЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Зарахування дитини до ЗДО - це відповідальний момент як для батьків, так і для керівника закладу. З цього моменту починаються юридичні відносини між батьками та працівниками ЗДО, тому всі повинні чітко усвідомлювати міру відповідальності за ці відносини, а починаються вони з першої зустрічі у директора закладу дошкільної освіти.

 

                   ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ ДО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

1. Направлення центрального відділу освіти (направлення дійсне 1 місяць з дати видачі)
2. Заява від батьків про зарахування дитини до ЗДО.
3. Копія свідоцтва про народження дитини.

4. Копія форми 0-63 (щеплення) завірена центром первинної медико-санітарної допомоги (амбулаторії).

5.Медична довідка  086/о (Наказ МОЗ №1351 від 27.07.2023 «Про організацію медичних оглядів дітей та інших осіб для зарахування їх до закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку» https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-25072023--1351-pro-organizaciju-medichnih-ogljadiv-ditej-ta-inshih-osib-dlja-zarahuvannja-ih-do-zakladiv-osviti-ditjachih-zakladiv-ozdorovlennja-ta-vidpochinku )

6. Батькам необхідно мати паспорт і свідоцтво про народження дитини.

7. Оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві

8. Документи про пільги (за потреби).

При прийнятті до закладу дошкільної освіти  директор ознайомлює батьків зі Статутом за­кладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, з режимом роботи, вимогами Базового компоненту дошкільної освіти, порядком та термінами здійснення розрахунків за харчування  дитини у ЗДО, умовами утримання дітей та традиціями закладу, Показує батькам заклад дошкільної освіти, розміщення адміністративних приміщень, знайоме з медичною сестрою, повідомляє про наявність та умови надання додаткових освітніх послуг тощо.

 

За вихованцем зберігається місце у державному (комунальному) закладі дошкільної освіти у літній період та у таких випадках:

у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

у разі карантину в закладі дошкільної освіти;

на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

 

Відрахування вихованців з державного (комунального) закладу дошкільної освіти (відповідно до Положення про ЗДО- https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#Text)може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти зобов’язаний письмово із зазначенням причин повідомити одного з батьків або іншого законного представника дитини про відрахування дитини не менш як за десять календарних днів до такого відрахування.

Забороняється відрахування дитини із державного (комунального) закладу дошкільної освіти з інших підстав, ніж визначено цим пунктом.

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється відповідним наказом керівника закладу дошкільної освіти.

bottom of page